2020-12-01

Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, Національний технічний університет «Дніпровська політехніка», Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та інші партнери були співорганізаторами VIII Міжнародної науково-технічної конференції студентів, аспірантів і молодих вчених «Молодь: наука та інновації». Наукова подія відбулася упродовж 26-27 листопада на базі Національного технічного університету «Дніпровська політехніка». Молоді вчені та аспіранти провідних українських закладів освіти у 19 секціях презентували власні наукові кейси та розробки.

Аспіранти Навчально-наукового інституту нафти і газу Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Сергій Листопад та Мкртіч Акопян увішли до трійки лідерів за результатами голосування у секції «Будівництво, геотехніка та геомеханіка».

Призові місця розподілилися наступним чином:

• I місце – Сергій Листопад, аспірант Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» («Приклад деформацій ґрунтового масиву схилу з виїмкою», науковий керівник – доктор технічних наук, професор кафедри нафтогазової інженерії та технологій Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Юрій Винников);
  • II місце – Мкртіч Акопян, аспірант Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» («Аналіз випадкових величин параметрів огородження котлованів», науковий керівник – доктор технічних наук, професор кафедри нафтогазової інженерії та технологій Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Юрій Винников);
  • III місце – Юрій Поляков, молодший науковий співробітник Інститут геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України, («Возможность проведения гидрорыхления через сокращенную скважину и ориентировочные затраты времени на процесс»).

Доповідь студентки Кам’янського державного енергетичного технікуму Валерії Шестакової «Дослідження ефективності утеплення зовнішніх стін головного корпусу КаДЕТ» (науковий керівник – викладач Кам’янського державного енергетичного технікуму Нехаєва А. Г.) відзначили призом глядацьких симпатій «За високий творчий потенціал».

Члени журі високо відзначили рівень підготовки та презентації досліджень молодих науковців Полтавської політехніки, а переможець Сергій Листопад нагороджений позачерговою публікацією у науково-технічному журналі «Науковий вісник Національного гірничого університету», який індексується у міжнародних наукометричних базах SCOPUS та Index Copernicus.

«Наші дослідження мають помітну практичну спрямованість – для прогнозування стійкості масивів схилів, на яких слід розробляти різноманітні виїмки (під будівництво, басейни, ставки тощо), котрі стають причинами зміни напружено-дефорованого стану цих масивів. Плануємо й надалі працювати над даною науковою тематикою», – прокоментував науковий керівник призерів, доктор технічних наук, професор кафедри нафтогазової інженерії та технологій Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Юрій Винников.

За словами переможця Сергія Листопада, працювати ще є над чим, але першими результатами надзвичайно задоволений: «Для розробки цієї теми слід підвищувати свій теоретичний багаж, зокрема з методів математичного моделювання напружено-деформованого стану масивів схилів, а також аналізувати досвід іноземних колег за цим напрямом. Сподіваюся, що невдовзі зможу представити власні напрацювання у цьому напрямку».

VIII Міжнародна науково-технічна конференція студентів, аспірантів і молодих вчених «Молодь: наука та інновації» – традиційна наукова подія, яка збирає молодих науковців, аспірантів, студентів провідних закладів вищої освіти та представників нафтогазової галузі. За результатами роботи конференції щорічно видається збірник наукових тез молодих науковців.