2020-11-20

Стипендія імені Героя  Небесної Сотні – Героя України  Ігоря Сердюка упродовж року призначається десяти учням шкіл та професійно-технічних училищ, десяти студентам закладів вищої освіти та десяти молодим вченим, які своєю активною позицією утверджують ідеали та цінності Революції Гідності. Заснована рішенням Полтавської обласної ради від 12 липня 2018 року з метою увічнення подій Революції Гідності, вшанування подвигу Героя Небесної Сотні – Героя України – Ігоря Сердюка, стимулювання учнівської та студентської молоді, молодих учених до громадської, національно-патріотичної, волонтерської, самоврядної діяльності.

Цього року на розгляд конкурсної комісії надійшло 73 подання. Студентка Навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту та викладачка, заступниця декана гуманітарного факультету Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» здобули перемогу в двох номінаціях: «Студенти закладів вищої освіти» і «Молоді вчені закладів вищої освіти та наукових установ».

У номінації «Студенти закладів вищої освіти»  відзначили:

• Каріну Олешко, студентку четвертого курсу Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – 401-Е (спеціальність 051 «Економіка»);
  • Дар’ю Бурцеву,  студентку  п’ятого  курсу Полтавської  державної аграрної академії;
  • Яну Гаркушу, студентку третього курсу Кременчуцького педагогічного коледжу імені А.С. Макаренка;
  • Владислава Кислого,    студента четвертого   курсу Української медичної стоматологічної академії;
  • Владислава Лесюка,  студента другого курсу Полтавської державної аграрної академії;
  • Дар’ю Мариняк, студентку четвертого  курсу Української медичної стоматологічної академії;
  • Діану Похилу,  студентку  шостого курсу Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського;
  • Марину Тихоненко,   студентку   четвертого  курсу Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка;
  • Дмитра Хмелевського,      студента четвертого  курсу Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка;
  • Дмитра Якименка,  студента четвертого курсу Полтавської державної аграрної академії.

«З дитинства була активною та цілеспрямованою школяркою, брала участь у шкільних, міських та всеукраїнських заходах та завжди йшла до поставленої цілі. У 2017 році, вступивши до Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», почала реалізовувати креативні ідеї та мрії в життя. Прагнула своєю діяльністю бути корисною громадськості, саме тому долучилася до великої і дружньої родини студентського самоврядування університету. Впродовж 3-х років навчання у Полтавській політехніці я займаю різні посади у самоврядуванні і є заступником керівника волонтерського загону. Із задоволенням стаю організатором, допомагаю та приймаю активну участь у різноманітних заходах університету та міста», – розповіла Каріна Олешко.

У номінації  «Молоді вчені закладів вищої освіти та наукових установ» нагородили:

• Ірину Денисовець, кандидата філологічних наук, доцента  кафедри українознавства, культури та документознавства Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»;
  • Альону Григоренко,  аспірантку  кафедри ботаніки, екології та методики навчання біології Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка;
  • Ольгу Гурську, кандидата  педагогічних наук, старшого  наукового  співробітника Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка;
  • Олену Канюку,  завідувачку  сектору біологічних досліджень та обліку Полтавського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України;
  • Ірину Когут, кандидата  педагогічних наук, доцента  кафедри психології Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка;
  • Марію  Малякову, кандидата  технічних наук, доцента  кафедри електричних машин та апаратів Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського;
  • Вадима     Пилипенка,    кандидата педагогічних наук, заступника директора з питань дистанційної освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського;
  • Світлану Рак, кандидата  юридичних наук, викладача  кафедри філософії та суспільних наук Української медичної стоматологічної академії;
  • Юлію Самойлик, доктора  педагогічних наук, професора  кафедри економіки та міжнародних економічних відносин права Полтавської державної аграрної академії;
  • Ілону  Яснолоб, кандидата  економічних наук, доцента  кафедри підприємництва і права Полтавської  державної аграрної академії.

Розмір стипендії становить: для учнів – один прожитковий мінімум, для студентів закладів вищої освіти – півтора прожиткових мінімуми для працездатних осіб, для молодих учених – два прожиткових мінімуми для працездатних осіб.

Минулого року стипендією імені Героя Небесної Сотні – Героя України – Ігоря Сердюка нагородили чотирьох представників Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

Науково-педагогічний та студентський колектив Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» вітає стипендіаток та вшановує пам’ять полеглих Героїв Небесної Сотні.