Науково-практичні заходи


VI науковий міждисциплінарний квест «Пошуки скарбів науки»

В рамках співпраці з Радою молодих учених Північно-Східного наукового центру та з нагоди професійного свята - Дня науки, Рада молодих учених Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка долучилась до масштабного заходу VI наукового міждисциплінарного квесту «Пошуки скарбів науки» в місті Харків. Динамічний інформативний захід для молодих науковців надав можливість продемонструвати швидкість, розум та винахідливість. Загадки, головоломки, цікаві конкурси зробили цей квест справжнім науковим святом для молоді!

З Днем науки в Україні! Нових здобутків і наукових відкриттів!


IT-технології - сучасний вектор розвитку науки молодих!

Сучасна наука неможлива без використання цифрових технологій, які сприяють результативній науковій діяльності молоді. Тому молоді науковці Полтавського національного університету представили своє бачення майбутньої науки в цифровому просторі. 18 квітня 2019 року Рада молодих учених провела семінар-тренінг на тему: «Цифрові сервіси відкритої науки як е-інструменти сучасного фахівця». Використовуючи нове потужне комп’ютерне обладнання учасники семінару розглянули основні українські сервіси, такі як: національний репозитарій академічних текстів, його структуру, призначення, перспективи розвитку; основи державної реєстрації дисертаційних робіт та науково-технічної експертизи (http://www.ukrintei.ua/sitemap). Молоді науковці ділились досвідом публікацій в НМБД Scopus (http://lib.pntu.edu.ua/userfiles/image/banners/scopus-presentation.pdf) та Web of Science (http://lib.pntu.edu.ua/userfiles/image/banners/Polt_tech.pdf), обговорювали їх можливості та перспективи сумісних майбутніх публікацій. Такий захід надав можливість підвищення академічної доброчесності, професійних навичок в IT-технологіях та впровадження їх в наукову діяльність.


Воркшоп для підприємців «Startup & Innovation: Key to Successful Business»

Воркшоп пройшов в межах Startup School ПолтНТУ з метою розвитку інноватики та бізнесу. Участь у воркшопі взяли прездставники компаній Полтавщини, таких як: ДТЕК Нафтогаз, ТОВ "Науково-дослідний проектно-вишукувальний інститут "Полтавагропроект", ТОВ "Виледа 2015", Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді та науково-педагогічні працівники ПолтНТУ.

ПолтНТУ - це центр інноватики Полтавщини!


Науково-методичний семінар: «Можливості платформи Web of Science для якісних наукових досліджень та навчання».

11 лютого 2019року Рада молодих учених Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка долучилась до проведення масштабного науково-методичного семінару: Можливості платформи Web of Science для якісних наукових досліджень та навчання (Web of Science Core Collection, Journal Citation, EndNote, Researcher ID). На семінарі були представлені теми практичної роботи з платформою Web of Science: пошук, аналіз, збереження наукової інформації, оцінка тематик робіт та можливі джерела фінансування. Спікер семінару Ірина Тихонкова ознайомила присутніх з можливостями вкладок EndNote, Collect, Organize та окреслила перспективи їх використання. Підвищення публікаційної активності в Міжнародних наукометричних базах данних відкриває нові можливості для молодих учених.


Рада молодих учених провела ряд семінарів для підвищення наукового рівня молоді

За ініціативи Ради молодих учених Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка 15-го листопада та 29-го листопада 2018 року пройшли семінари, присвячені презентації наукових інтересів молодих учених, пошуку потенційних наукових партнерів. Проведені заходи були спрямовані на розвиток та реалізацію наукового потенціалу молоді, подальше формування спільних освітніх і науково-технічних проектів, науково-практичних конференцій, семінарів, майстер-класів, воркшопів. Засідання Ради молодих учених є комунікативним майданчиком для обміну досвідом та налагодження ефективної співпраці, яка дозволить розширити професійні горизонти молоді.


V Міжнародна науково-практична конференція здобувачів вищої освіти та молодих учених «Національна економіка в умовах глобалізації: тенденції, проблеми та перспективи»

16 листопада 2018 року у ПолтНТУ відбулася V Міжнародна науково-практична конференція здобувачів вищої освіти та молодих учених «НАЦІОНАЛЬНА ЕКОНОМІКА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ: ТЕНДЕНЦІЇ, ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ», присвячена 200-річчю освітніх традицій ПолтНТУ.

З вітальним словом до аудиторії звернулися директор ННІ ФЕМ ПолтНТУ, д.е.н., професор Володимир Гришко, завідувач кафедри міжнародної економіки та маркетингу д.е.н., професор Ірина Чичкало-Кондрацька, голова Ради молодих учених ПолтНТУ, к.т.н., доцент Ксенія Чичуліна.

Активізували увагу присутніх виступи гостей конференції: Аліни Гуріної, директора AG PR (Communications) на тему «Новітні тенденції побудови сучасних брендів», Володимира Бражника, керівника відділу Digital маркетингу компанії «Аврора» з темою «Вплив маркетингу на життя людей у сучасних умовах» та Wendy van der Vegt (Нідерланди) «Modern marketing technologies: theory and practice».

Також до конференції у відео режимі долучилися Rostislav Dykan and Dariusz Surel (Білостоцька політехніка, Польща), Anny Habib, Генеральний менеджер компанії “Royal Global Shipping” (КНР), Володимир Олешко (університет ISMA, Латвія), Kristina Gorodetska (Університет Відня, Австрія).


Відбулося чергове засідання ради молодих учених ПНТУ імені Юрія Кондратюка

18-го жовтня та 1-го листопада 2018 року відбулися традиційні засідання Ради молодих учених Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка. Під час зустрічі молоді учені представили напрями своїх наукових досліджень, результати виконаних науково-дослідних робіт та окреслили перспективи подальшої наукової діяльності. Такі заходи надали можливість молоді прийняти участь у наукових дискусіях і обговореннях, формуючи підґрунтя для розвитку нових векторів співпраці молодих учених. Участь у таких засіданнях безумовно надає належного простору для обміну ідеями та знаннями для формування спільних наукових проектів.


Презентація програми імені фулбрайта для студентів, аспірантів та молодих учених

22 жовтня 2018 року на базі Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка відбулася презентація Програми імені Фулбрайта для студентів, аспірантів та молодих учених. Змістовна та інформативна презентація широко зацікавила представників Ради молодих учених та активну студентську молодь. Багато хто з них скористався можливістю поставити доповідачу (координатор програм обміну для молодих науковців і студентів – Інна Бариш) запитання та отримати інформаційні матеріали.

Програма імені Фулбрайта – одна з найвідоміших у світі серед програм академічних обмінів. Це проект американських урядових стипендій. У програмі має змогу взяти участь кожен студент, аспірант чи молодий науковець, який добре володіє англійською мовою.

Програма імені Фулбрайта оголошує наступні конкурси:

Fulbright Graduate Student Program: Навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів та випускники ВНЗ. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії.

Кінцевий термін подання заявок – 16 травня щороку

Fulbright Foreign Language Teaching Assistant: Стажування з викладання української мови (асистенція американським викладачам) в університетах/коледжах США. У конкурсі можуть брати участь викладачі-початківці та молоді фахівці, які спеціалізуються з лінгвістики, української літератури, перекладацьких студій, комунікацій, журналістики, американських студій, викладання англійської мови. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії.

Кінцевий термін подання заявок – 1 червня щороку

Fulbright Scholar Program: Проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо тривалістю від трьох до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь кандидати та доктори наук; діячі культури, фахівці з бібліотекарства, журналісти та юристи; дослідники без наукового ступеня з досвідом роботи не менше п’яти років; аспіранти та здобувачі напередодні захисту.

Кінцевий термін подання заявок – 15 жовтня щороку

Fulbright Research and Development Program: Проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук (не пізніше 5-ти років після захисту); адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій (НДО). Кінцевий термін подання заявок – 1 листопада щороку


Воркшоп для молодих учених на тему: «Енергозбереження в будівництві» з міжнародною участю

11 жовтня 2018 року в стінах Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка відбулася зустріч активу Ради молодих учених з почесним професором ПолтНТУ, членом правління Народного Банку (Німеччина) Гюнтером Штолем, начальником відділу супроводу операцій та гарантії якості Народного Банку (Німеччина) Уве Шрагом та Іриною Клаас. Представники делегації з Німеччини провели воркшоп присвячений питанням енергозбереження в будівництві. Молоді учені ПолтНТУ активно приймали участь у обговоренні питань досвіду пасивного будівництва, а також фінансування енергоефективних проектів та заходів в Німеччині. Присутні молоді науковці представили результати своєї наукової діяльності та запропонували можливі шляхи реалізації нових ідей перспективної молоді. В рамках проведеного заходу команда викладачів ПолтНТУ презентувала проект «Виклики енергоефективності: співпраця України з ЄС». Презентації учасників і запрошених гостей викликали жваві й цікаві дискусії та обговорення. Молоді учені висловили щиру подяку європейським колегам за проведений захід, а також можливість обміну креативними ідеями та думками.


Рада молодих учених провела ряд семінарів спрямованих на популяризацію науки серед молоді

Рада молодих учених Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка провела ряд заходів спрямованих на популяризацію науки та активне залучення молоді до проведення наукових досліджень.

27-го вересня та 4-го жовтня 2018 року пройшли науково-методичні семінари на тему: «Досвід участі у мовних школах та закордонних стажуваннях. Перспективи співпраці молодих учених з міжнародною організацією British Council» та «Перспективи розвитку науки серед молоді». Молоді учені мали можливість переглянути презентації учасників різноманітних програм British Council, а також отримати інформацію щодо можливостей участі в заходах міжнародної організації, обмінятися досвідом та здобути корисні знання. Представники ради молодих учених презентували свої наукові здобутки та окреслили перспективи подальшої наукової роботи молоді. Молоді учені активно обговорювали плани своєї наукової діяльності та домовилися такі зустрічі зробить традиційними.


Наукові семінари молодих учених на кафедрі конструкцій з метала, дерева та пластмас

В рамках програми Х Всеукраїнського фестивалю науки в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка на кафедрі конструкцій з металу, дерева та пластмас було проведено низку наукових семінарів за участю молодих науковців – аспірантів кафедри.

Так, 25 квітня 2016 року відбувся науковий семінар на тему «Напружено-деформований стан та несуча здатність роз’ємних стиків трубобетонних елементів», на якому було заслухано доповідь аспіранта Павла Семка, в якій було представлено результати досліджень розроблених нових типів роз’ємних болтових стиків, застосування яких у спорудах є найбільш актуальним на сьогоднішній день.

Під час доповіді було представлено результати експериментальних випробувань трубобетонних елементів із роз’ємними стиками та математичного моделювання їх напружено-деформованого стану методом скінченних елементів, що доводить ефективність запропонованих конструкцій.

Слід зазначити, що презентовані на семінарі нові конструктивні рішення роз’ємних стиків трубобетонних елементів захищені патентами на корисні моделі, зокрема:

1. Пат. 93767 Україна, МПК (2014.01) E04C 1/00. Роз’ємний стик трубобетонних елементів із захованими болтами / Л.І. Строженко, П.О. Семко ; заявник та власник Полтав. нац. техн. ун-т ім. Юрія Кондратюка. – № u 201405562 ; заявл. 26.05.14 ; опубл. 10.10.14, Бюл. № 19.

2. Пат. 93768 Україна, МПК (2014.01) E04C 5/00. Роз’ємний стик трубобетонних елементів зі сталевою муфтою / Л.І. Строженко, П.О. Семко ; заявник та власник Полтав. нац. техн. ун-т ім. Юрія Кондратюка. – № u 201405563 ; заявл. 26.05.14 ; опубл. 10.10.14, Бюл. № 19.

3. Пат. 93769 Україна, МПК (2014.01) E04C 5/00. Роз’ємний стик трубобетонних елементів із центруючою пластиною / Л.І. Строженко, П.О. Семко ; заявник та власник Полтав. нац. техн. ун-т ім. Юрія Кондратюка. – № u 201405564 ; заявл. 26.05.14 ; опубл. 10.10.14,
Бюл. № 19.

4. Пат. 93769 Україна, МПК (2014.01) E04C 5/00. Роз’ємний стик трубобетонних елементів із центруючою пластиною / Л.І. Строженко, П.О. Семко ; заявник та власник Полтав. нац. техн. ун-т ім. Юрія Кондратюка. – № u 201405564 ; заявл. 26.05.14 ; опубл. 10.10.14, Бюл. № 19.

5. Пат. 93770 Україна, МПК (2014.01) E04C 3/00. Роз’ємний стик трубобетонних елементів із хрестоподібними вставками на листових накладках / Л.І. Строженко, П.О. Семко ; заявник та власник Полтав. нац. техн. ун-т ім. Юрія Кондратюка. – № u 201405565 ; заявл. 26.05.14 ; опубл. 10.10.14, Бюл. № 19.

6. Пат. 93771 Україна, МПК (2014.01) E04C 3/00. Роз’ємний стик трубобетонних елементів із поздовжніми ребрами / Л.І. Строженко, П.О. Семко ; заявник та власник Полтав. нац. техн. ун-т ім. Юрія Кондратюка. – № u 201405566 ; заявл. 26.05.14 ; опубл. 10.10.14, Бюл. № 19.

Доповідь аспіранта Павла Семка

 

Дослідні зразки нових типів стиків трубобетонних елементів

 

Під час дискусії щодо роботи виступили професор Сергій Пічугін, який відзначив проведену роботу та актуальність теми дослідження, також висловились професор Леонід Стороженко, який схвально оцінив пропозиції щодо нових типів роз’ємних стиків та старший науковий співробітник Олена Воскобійник, яка запропонувала більш детально дослідити напружено-деформований стан власне стиків трубобетонних елементів. Планується подальший розвиток досліджень роз’ємних стиків трубобетонних елементів із їх впровадженням у будівництво.


 28 квітня 2016 року був проведений науковий семінар на тему «Надійність лінійної частини підземного магістрального трубопроводу на випадково-неоднорідній основі».

Одним з найцікавіших моментів семінару стала доповідь аспіранта Пилипа Винникова, у якій було представлено сучасні методи оцінювання міцності та надійності лінійної частини підземних магістральних нафто- та газопроводів у складних інженерно-геологічних умовах України. Напрям роботи є надзвичайно актуальним на сьогоднішній день, оскільки проведені дослідження дають змогу оцінити показники надійності таких високовартісних і відповідальних конструкцій як магістральні трубопроводи, що експлуатуються понад 30 років.

Доповідь аспіранта Пилипа Винникова

 

 

 

Унікальний натурний експеримент

та

результати скінченно-елементного моделювання

 

Під час досліджень були проведені польові та лабораторні випробування лесових ґрунтів з різних регіонів України, оцінено вплив нерівномірних просідань ґрунту на міцність та надійність підземного трубопроводу. Проведено моделювання системи ґрунтова основа – трубопровід, та отримано значення надійності його лінійної частини.

 

Виступ викликав достатньо жваве обговорення, у дискусії прийняли участь професор Леонід Стороженко, професор Олександр Семко, який відзначив проведену польову та лабораторну роботу, також висловились професор Сергій Пічугін, який схвально оцінив сучасний імовірнісний підхід до розв’язання проблем міцності та надійності, та старший науковий співробітник Олена Воскобійник, яка запропонувала перенести акценти роботи з моделювання деформацій ґрунту на більш детальне дослідження напружено-деформованого стану трубопроводу. Планується подальший розвиток досліджень при тісному співробітництві з Інститутом проблем міцності імені Г.С. Писаренка Національної академії наук України та виробничих організацій Полтавщини.

 

Побажаємо успіху молодим науковцям та вдалого закінчення та захисту представлених кандидатських дисертацій!

 

За матеріалами ради молодих учених
будівельного факультету ПолтНТУ


Молоді науковці кафедри будівельних машин та обладнання презентували свої творчі доробки в Харкові

Із 2000-го року у ПолтНТУ здійснюється підготовка фахівців за спеціальністю «Автомобілі і автомобільне господарство».

З цього часу на кафедрі будівельних машин та обладнання почав зароджуватися новий для м. Полтави напрям наукових досліджень, спрямований на теоретичне обґрунтування модернізації автотранспортних засобів, удосконалення методів їх технічного діагностування та експлуатації.

Днями у Харківському університеті повітряних сил імені Івана Кожедуба відбулася 11 наукова конференція «Новітні технології – для захисту повітряного простору», в якій узяли участь із доповідями представники кафедри будівельних машин та обладнання – аспіранти Максим Скорик та Роман Сальніков. У доповідях були висвітлені актуальні питання експлуатації колісних машин, а саме, Роман Сальніков обґрунтував свої результати оцінювання показників маневреності багатовісних засобів транспорту, а Максим Скорик проаналізував підходи до формування властивостей стійкості положення колісних машин.

Доповіді Романа та Максима в обговореннях отримали схвальні відзиви.

Приєднуємося до побажань молодим науковцям успішного подолання нових вершин на важкому шляху наукових звершень!

 

Роман Сальніков,
аспірант кафедри будівельних машин та обладнання


Семінар з написання успішних грантових заявок

22 квітня 2016 в межах Х ювілейного фестивалю науки у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка членами Ради молодих вчених університету англійською мовою було проведено семінар з питань написання успішних грантових заявок. Учасниками та слухачами семінару стали молоді вчені університету. Спікер - Анна Агейчева - поділилася власним досвідом щодо співпраці із організаціями, які пропонують грантові заявки, акцентувала увагу на основних характеристиках успішних грантових пропозицій, окреслила необхідні дії для проходження та успішного схвалення заявки.

Молоді вчені університету отримали цікаву та корисну інформацію, інформаційні ресурси, посилання на сайти організацій, які мають грантові пропозиції. За результатами викладеного матеріалу відбулася активна дискусія, слухачі семінару виказали значний інтерес до питань, які обговорювалися.

Проведення такого семінару сприяло набуттю молодими вченими університету знань та досвіду щодо написання успішних грантових заявок, представляє інтерес для подальшого посилення міжнародної активності викладачів університету та подальшого опанування англійської мови.

Контакти

Голова Ради молодих учених університету, кандидат економічних наук, доцент Олександра Маслій

Top